do kasy suma: 0,00 zł
DOBÓR IDEALNEGO ROZMIARU - poradnik
DOBÓR IDEALNEGO ROZMIARU - poradnik

Wybór idealnego rozmiaru kostiumu to nie lada wyzwanie. Często nie jesteśmy pewne, jak dokładnie zmierzyć nasze ciało, przez co zamawiane przez internet stroje mogą nie pasować na nas tak, jak sobie to wyobrażamy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy kilka porad, jak dobrać idealny rozmiar kostiumu!

Pierwszym etapem jest POMIAR POD BIUSTEM. Zmierz obwód bezpośrednio na ciele, przy czym pamiętaj, by miarka przylegała do ciała. Powinna ona tworzyć równy okrąg (czyli być na tej samej wysokości). Najczęstszymi błędami przy tym etapie są:

  • sprawdzanie obwodu w tabeli w oparciu o noszony rozmiar biustonosza (przyjmowanie, że obwód wynosi np. 75cm, ponieważ na co dzień nosimy rozmiar np. 75B)
  • mierzenie obwodu na materiale biustonosza (obwód zawyżony przez zapięcie czy fiszbiny)
  • korzystanie z nieaktualnych danych (wymiary sprzed dwóch miesięcy nie zawsze są aktualne).

Drugim etapem jest POMIAR W BIUŚCIE. Miarkę ułóż na wysokości najszerszego punktu biustu - pamiętaj o tym, by biustonosz w którym robisz pomiar był miękki, nieusztywniany i bez push-up'a. Pamiętaj, by miarka ściśle przylegała do biustu, ale nie może się wrzynać czy wpijać. Najczęstszymi błędami przy tym etapie są:

  • miarka opada na plecach tworząc elipsę, co zawyża rezultat
  • miarka zbyt przylega do biustu, co zaniża rezultat
  • mierzenie bezpośrednio ciała, co w przypadku wiotkiego lub dużego biustu da rezultat zaniżony.

Trzecim etapem, chyba najprostszym, jest POMIAR W BIODRACH. Zmierz obwód w najszerszym miejscu bioder pamiętając o tym, by miarka tworzyła okrąg przebiegający na tej samej wysokości.

Należy jednak pamiętać, że nasze ciało cały czas podlega zmianom. Nie sugerujmy się więc pomiarem wykonanym pół roku, miesiąc czy nawet tydzień temu. Dokładny pomiar i zapoznanie się z tabelami poszczególnych strojów da bardzo duże prawdopodobieństwa dobrania idealnego rozmiaru. Kilkukilogramowe wahania wagi mogą występować na przestrzeni kilkunastu dni i nie ma to związku z jakąkolwiek dietą - wynika to z ilości wody w organizmie, czy od dnia cyklu menstruacyjnego.

POWODZENIA! 

To jeden z najmodniejszych strojów 2019 roku! -> SPRAWDŹ!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony