do kasy suma: 0,00 zł
DOBÓR STROJU NA BASEN - poradnik
DOBÓR STROJU NA BASEN - poradnik

Pływanie to jeden z popularniejszych rodzajów aktywności fizycznej, uprawiany nie tylko rekreacyjnie, ale także wyczynowo.  Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego wpływa nie tylko na swobodę ruchów, ale również na komfortowe samopoczucie.  

  • rozmiar stroju

Jeżeli będzie zbyt obcisły, nie tylko ograniczy ruchy, ale również wyeksponuje wszystkie fałdki tłuszczyku, które chciałoby się ukryć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kostium nie może „wisieć” na sylwetce. Obciążony wodą strój jeszcze bardziej odchyli się od ciała, eksponując wszystkie te miejsca, które powinny pozostać zakryte.  

  • materiał stroju

Kostium, w którym zamierzamy udać się na krytą pływalnię, powinien być wykonany z materiału odpornego na działanie chloru. W przeciwnym razie kostium bardzo szybko pokryje się brzydkimi przetarciami, które błyskawicznie doprowadzą do jego całkowitego zniszczenia.  

  • krój stroju

Stroje z tradycyjnymi ramiączkami nie zsuwają się, idealnie przylegając do ciała. Nie krępują więc ruchów i na pewno nie przeszkodzą w trakcie nawet najbardziej wymagającego treningu.

  • strój jednoczęściowy

Kostium jednoczęściowy dokładnie przykrywa najbardziej newralgiczne miejsca na ciele, sprawiając, że nawet intensywny ruch nie spowoduje odkrycia tego, co chcielibyśmy ukryć. Zabudowane stroje jednoczęściowe w przypadku wizyt na basenie sprawdzają się najlepiej.

  • stój dwuczęściowy

Również dostępne są stroje dwuczęściowe o bardziej sportowym charakterze - np. z szortami, szerszymi ramiączkami, wyposażone w odpowiednio skonstruowane miseczki. Jednak w przypadku większości strojów dwuczęściowych producenci koncentrują się przede wszystkim na warstwie estetycznej, co sprawia, że modele te nie sprawdzają się podczas regularnego użytkowania na basenie.

  • nogawki stroju

Większość osób decyduje się na modele strojów z wyciętymi nogawkami, które idealnie sprawdzają się w przypadku kobiet o niskim wzroście. Optycznie wydłużają one sylwetkę, dodając nam wzrostu. Modele z nogawkami w formie krótkich spodenek to propozycja szczególnie atrakcyjna dla właścicielek szerokich bioder i masywnych ud. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony